برپایی نخستین نمایشگاه صنعت مُد ایران در برج میلاد

امیررضا نعمتی گفت: این رویداد فرهنگی با حضور جمع زیادی از مدیران، صاحبان برند، طراحان و فعالان عرصه مُد، طلا و جواهر، زیبایی، پوشاک و هنرهای دستی برگزار می شود. وی از تلاش برای انتشار مجموعه با ارزشی از جدیدترین تولیدات و طرح های طراحان کشور خبر داد و گفت: ایده ها و پژوهش های […]

امیررضا نعمتی گفت: این رویداد فرهنگی با حضور جمع زیادی از مدیران، صاحبان برند، طراحان و فعالان عرصه مُد، طلا و جواهر، زیبایی، پوشاک و هنرهای دستی برگزار می شود.
وی از تلاش برای انتشار مجموعه با ارزشی از جدیدترین تولیدات و طرح های طراحان کشور خبر داد و گفت: ایده ها و پژوهش های انجام شده در زمینه مدیریت برندهای صنعت مد مبحث تامل برانگیزی است که با کمک دانشگاهیان، انجمن ها و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برای دیده شدن آنها دراین گردهمایی تلاش خواهد شد.
وی با بیان این که این دو رویداد فرهنگی با مجوز رسمی از کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد خاطر نشان کرد: این گردهمایی با برگزاری کارگاه ها و ورکشاپ های آموزشی و دریافت و انتشار مقالات علمی پژوهشگران، عرصه ای برای دانشگاهیان و افراد حرفه ای در حوزه برندسازی و بازاریابی صنعت مُد را فراهم خواهد کرد تا دانش و تجربیات خود را در اختیار علاقه مندان قرار داده و بدین وسیله امکان ارتقای فرهنگ برندسازی و بازاریابی در کشور ایجاد شود.
مدیر اجرایی سمپوزیوم مُدیران مُد ایران ابراز امیدواری کرد: دستاوردهای این رویداد فرهنگی بتواند منجر به آغاز نگرشی جدید در حمایت از تولیدات و کالاهای ایرانی شود.
نعمتی همچنین با اشاره به اهمیت مقوله کارآفرینی در کشور، تلاش برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، حمایت از طراحان برجسته و حاذق ایرانی و رونق کسب و کار ایرانی را از اهم اهداف این سمپوزیوم اعلام نمود.
وی یادآورشد: علاقه‌مندان برای مشارکت در نمایشگاه، ثبت نام در ورکشاپ و ارسال مقالات تا پایان روزشنبه، پنجم آبان ماه سال جاری فرصت دارند به وب‌سایت http://www.modmood.ir مراجعه کنند.
نعمتی اظهارداشت: حضور در این نمایشگاه سه روزه برای عموم مردم کشور آزاد و رایگان است و علاقه مندان می توانند علاوه برروزهای برپایی نمایشگاه، درآیین افتتاحیه این مراسم در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد حضور یابند.

** کارگروه ساماندهی مد و لباس دریک نگاه
به گزارش ایرنا، کارگروه ساماندهی مد و لباس از زیر مجموعه های حوزه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حساب می آید که هم اکنون سکانداری آن بر عهده حمید قبادی است.
این کارگروه در طول سال علاوه بر نشست با طراحان، توزیع کنندگان و فعالان حوزه مد ولباس، نمایشگاهها و جشنواره های مختلف داخلی را در تهران و مراکز استانها برگزار می کند.
علاوه بر آن جشنواره و نمایشگاه بین المللی مد و لباس فجر را نیز در ایام دهه مبارم فجر انقلاب اسلامی با محوریت تهران شاهد خواهیم بود.
همچنین در حوزه مد و لباس شوراهای راهبردی علمی و دانشگاهی به منظور نهادینه سازی، مشارکت علمی و خرد جمعی در حوزه مد و لباس برگزار می شود.
این شورا در راستای افزایش کارایی و ایجاد یکپارچگی در برنامه ریزی و تحقق اهداف کارگروه تشکیل شد که متشکل از ۴٠ نفر روسا، معاونین، مدیران گروه و اساتید مرتبط با رشته طراحی پارچه و لباس است.
شورای راهبردی صنعت نیز برای شناسایی مشکلات و کاستی های بخش صنعت مرتبط با حوزه مد و لباس کشور، شناسایی ظرفیت ها و توانایی های بخش صنعت در رابطه با اهداف کلان مد و لباس ایرانی اسلامی، ایجاد تعامل و ارتباط با سایر بخش های مرتبط با حوزه مد و لباس (دولتی و غیر دولتی) به ویژه انجمن ها و تشکل های غیردولتی و مراکز علمی و دانشگاهی حوزه مد و لباس راه اندازی شده است.
تهیه و تنظیم اسناد قابل اتکا برای طرح و پیگیری موضوعات در کارگروه اصلی ساماندهی مد و لباس کشور و حتی ارایه لوایح جدید، هم اندیشی اهالی صنعت و اطلاع یابی از ساختارهای مختلف این حوزه و سایر، کمک به افزایش قدرت انتخاب مردم و تکثیر بخشی به حوزه مد و لباس با استفاده از مولفه های صنعتی و اجرایی ساختن اهداف مندرج در قانون ساماندهی مد و لباس کشور مرتبط با حوزه صنعت نیز از دیگر فعالیت های این شورا است.
شورای راهبردی تولید و فروش نیز با هدف ایجاد گروه های فکری و برنامه ریزی استفاده از تمامی ظرفیت های موجود و مرتبط مد و لباس کشور بوده تا به شکل تخصصی کلیه امور دسته بندی شوند و در قالب های قانونی دنبال شود.
برندسازی، تعیین شاخص ها، تعیین و ترمیم مشکلات از نکاتی است که در این شورا می توان دنبال کرد. این شورا با دبیری اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک کشور با اهداف تعیین شده انجام فعالیت می کند. اعضای این شورا به پیشنهاد اتحادیه مذکور معرفی و تعیین شده اند.
شورای راهبردی بین الملل و راهبردی طراحان هم از دیگر شورای مدو لباس به حساب می آیند./ایرنا