تسطیح محوطه قدمگاه ابراهیم قتال (ع) در مهران به پایان رسید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماناسپهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام : حجه الاسلام مرتضی عزیزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام از پایان عملیات تسطیح محوطه قدمگاه امامزاده ابراهیم قتال (ع) واقع در نزدیکی شهر مهران به مساحت شش هزار مترمربع خبرداد. این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماناسپهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام : حجه الاسلام مرتضی عزیزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام از پایان عملیات تسطیح محوطه قدمگاه امامزاده ابراهیم قتال (ع) واقع در نزدیکی شهر مهران به مساحت شش هزار مترمربع خبرداد.
این مقام مسئول بیان کرد:در محدوه این قدمگاه تپه ای قرار داشت که به وسیله چندین دستگاه ماشین آلات راه سازی طی چند روز تسطیح گردید که ارزش آن بیش از ۲۰۰ میلیون ریال برآورد می گردد.
عزیزی هدف از این کار را آماده کردن زمین جهت احداث زائر سرا ، آشپزخانه ، پارکینگ و فضای سبز در اطراف قدمگاه ابراهیم قتال (ع) عنوان کرد و افزود: با توجه قرار گرفتن این مکان زیارتی در مسیر پل زائر شهر مهران به پایانه مرزی ، می توان از آن جهت احداث مجتمع چند منظوره برای خدمات رسانی به زائرین عتبات عالیات و زائرین اربعین استفاده کرد.
قدمگاه امامزاده ابراهیم قتال (ع) داخل مسجد بانو در نزدیکی شهر مهران در ۳ کیلومتری پل زائر به پایانه بین الملل مهران قرار دارد که بنابر نقل مشهور امامزاده ابراهیم قتال (ع) طی درگیری با عمال منصور دوانیقی از ناحیه پا زخمی می شود و چند روزی را در این مکان بسر می برد.